Jakie są sposoby usuwania rumienia na twarzy
Zmiany naczyniowe zlokalizowane w obrębie twarzy można niwelować na wiele sposobów. Rodzaj zastosowanego leczenia będzie zależał od zaawansowania objawów. Najlepiej zacząć odpowiednią pielęgnację już przy pierwszych oznakach problemów naczyniowych, czyli w przypadku większej tendencji do rumienienia. Utrwalone poszerzone naczynia krwionośne będą wymagały np. najczęściej stosowanej na tego rodzaju zmiany – terapii światłem, sama profilaktyka nie wystarczy.

Zabieg elektrokoagulacji – zamykanie naczyń na twarzy igłą
Inną metodą niwelowania tzw. „pajączków naczyniowych” jest elektrokoagulacja, niesie ona jednak za sobą większe ryzyko powstania powikłań, do których zaliczyć można przede wszystkim: blizny i jeszcze większe uwidocznienie się zmian.
Pierwsze oznaki, które świadczą o tendencji do powstawania rumienia nie powinny być ignorowane. Zastosowanie odpowiedniej profilaktyki poprzez unikanie czynników nasilających rumień jest bardzo istotne, a pielęgnacja podczas i po terapii ma ogromne znaczenie, ponieważ może opóźnić procesy prowadzące do tworzenia się nowych zmian.


Usuwanie rumienia na twarzy z wykorzystaniem światła IPL
Pierwsze incydenty naczyniowe można łagodzić poprzez rozpoczęcie terapii IPL, łagodzącej rumień i obkurczającej drobne zmiany. Intensywne światło pulsacyjne powoduje wchłanianie się uszkodzonych termicznie naczyń i widoczną redukcję rumienia.
Ilość zabiegów w serii należy dostosować indywidualnie do przypadku, ale efekt zazwyczaj uzyskuje się już w wyniku od trzech do pięciu naświetlań obszarów problematycznych.
Problem widocznych naczynek na twarzy – jak sobie z nim radzić
Popularne metody usuwania naczynek
Do niwelowania tzw. teleangiektazji, czyli rozszerzonych drobnych naczyń krwionośnych najlepiej obecnie sprawdzają się lasery, do których zaliczyć można: bromkowo-miedziowy, barwnikowy, o długości fali 532nm, albo mieszczących się w zakresie 930-1100nm. Mechanizm działania polega na koagulacji widocznych naczyń poprzez wywołanie efektu termicznego za pomocą światła laserowego.
Jak dbać o skórę po zabiegu laserowego zamykania naczynek
Pielęgnacja skóry poddanej zabiegowi laserowego usuwania drobnych naczyń krwionośnych jest niezmiernie ważna. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych